Virtuālie asistenti jeb sarunu boti stabili ieņēmuši savu vietu dažādu uzņēmumu un organizāciju tīmekļvietnēs, tai skaitā tie nodrošina arī valsts un pašvaldību iestāžu noteiktu komunikācijas segmentu ar iedzīvotājiem – tie samazina darbinieku noslodzi, atbildot uz lietotāju biežāk uzdotajiem elementārajiem jautājumiem jebkurā diennakts laikā. Valsts pārvaldes tīmekļvietņu vienotās platformas (TVP) mājaslapās uz lietotāju jautājumiem atbild vienotais sarunu bots ZINTIS, kurš darbojas 54 valsts un pašvaldības iestāžu mājaslapās un kuru šobrīd apmāca un sagatavo darbam kopumā jau 108 iestādēs.
Ceturtdien, 28. septembrī, Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar Valsts kancelejas (VK) Komunikācijas departamentu rīkoja kārtējo mācību semināru tiešsaistē par valsts pārvaldes tīmekļvietņu vienotās platformas TVP vienoto virtuālo asistentu (VA) jeb sarunu botu ZINTI valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem – sarunu bota treneriem, kuri ir atbildīgi par ZINTA darbību šo iestāžu tīmekļvietnēs.
Vebināru vadīja KISC projektu asistente Gita Jurševska un VK Komunikācijas departamenta konsultante Mētra Aržanovska. VK pārstāve sniedza vispārēju informāciju par virtuālo asistentu ZINTI, par VA zināšanām, atbilžu vadlīnijām un kā ieviest ZINTI iestādes tīmekļvietnē. Savukārt Gita Jurševska vadīja praktiskās apmācības par iestāžu darbu ar ZINTI, iepazīstināja bota trenerus ar VA apmācību vidi, stāstīja par pieslēgšanos un piekļuves tiesībām šai videi, tāpat parādīja, kā ievietot informāciju katras iestādes apmācību laukā un pastāstīja, kā var dažādos veidos izveidot atbildes VA, kā analizēt sarunas, kā atrast kļūdas un labot informāciju. KISC pārstāve semināra dalībniekus (kopumā 27) iepazīstināja arī ar atvērto datu portāla tēmām, kā arī deva ieskatu par VA vides jaunāko funkcionalitāti – integrāciju ar ChatGPT, par ko sniegsim arī detalizētāku informāciju.
Tīmekļvietņu vienoto platformu, kurā darbojas vienotais virtuālais asistents ZINTIS, izstrādāja Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Kultūras informācijas sistēmu centru un Iekšlietu ministrijas Informācijas centru. Sarunu bots tapis uz valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv bāzes, kas ir Kultūras informācijas sistēmu centra pārziņā.