Aizvadītajā nedēļā, 28. aprīlī, Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) rīkoja semināru valsts un pašvaldības iestādēm, kuru tīmekļvietnēs izvietoti uz valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv bāzes izveidotie virtuālie asistenti jeb sarunu boti.
Semināra dalībniekus uzrunāja KISC direktora vietnieks IKT jautājumos Jānis Ziediņš, sniedzot vispārīgu informāciju par valsts pārvaldes virtuālo asistentu projekta īstenošanu un attīstību, savukārt KISC projektu asistente Gita Jurševska pastāstīja par virtuālo asistentu pārvaldības vietnes papildinājumiem. Kā viesis seminārā bija pieaicināta Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāve Līga Strēlniece, kas ir LAD tīmekļvietnes sarunu bota IEVA trenere un dalījās pieredzē par darbu, pilnveidojot un attīstot savas iestādes virtuālo asistentu. Tāpat seminārā piedalījās valodas tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” pārstāvji, kuri izstrādā mākslīgā intelekta tehnoloģijas Latvijas valsts pārvaldes vajadzībām.
Semināru apmeklēja pārstāvji no Valsts reģionālās attīstības aģentūras (apmeklētājiem piedāvā virtuālos asistentus ĒRIKS vietnē Latvijas valsts portāls un VISVALDIS vietnē Viss), LR Uzņēmumu reģistra (virtuālais asistents UNA vietnē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs), Latvijas bankas (virtuālais asistents MONA vietnē Latvijas Banka), Rīgas Tehniskās universitātes (virtuālais asistents LEO vietnē Rīgas Tehniskā universitāte | Inženierzinātņu centrs Baltijā (rtu.lv)), Lauku atbalsta dienesta (virtuālais asistents IEVA vietnē Lauku atbalsta dienests (lad.gov.lv)), Cēsu Tūrisma centra (virtuālais asistents VENDIS vietnē Cēsu tūrisms | Visit Cēsis (cesis.lv)), Latvijas Bruņotajiem spēkiem (virtuālais asistents VIRTUĀLAIS REKRUTIERIS vietnē Kļūsti karavīrs! | Nacionālie bruņotie spēki (www.mil.lv)), Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (virtuālais asistents SIGNE vietnē eParaksts), Tiesu administrācijas (virtuālais asistents JUSTS vietnē Zemesgrāmata (zemesgramata.lv)), Valsts Ieņēmumu dienesta (virtuālais asistents TOMS vietnē Valsts ieņēmumu dienests | (vid.gov.lv)) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (virtuālais asistents MAIJA vietnē Sākumlapa | Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (liaa.gov.lv)).
Virtuālie asistenti jeb sarunu boti uz valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv bāzes izstrādāti un valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietnēs izvietoti Eiropas Savienības atbalstītā projekta “Mašīntulkošana. 2. kārta” ietvaros, ko īstenoja KISC sadarbībā ar uzņēmumu “Tilde”. Projekta mērķis bija attīstīt un pilnveidot valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv pieejamos valodas rīkus, kā arī uz Hugo.lv bāzes izveidot jaunu un mūsdienīgu valsts pārvaldes saziņas kanālu ar sabiedrību virtuālo asistentu koplietošanas pakalpojuma veidā. Projekta gaitā tika veikta virtuālo asistentu integrācija portālā Latvija.lv, valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu vienotajā platformā un valsts iestāžu mājaslapās, nodrošinot iedzīvotājiem ērtu un laikmeta tendencēm atbilstošu iespēju saņemt atbildes uz jautājumiem par valsts pārvaldi un tās sniegtajiem pakalpojumiem. Ar visiem valsts pārvaldes iestāžu virtuālajiem asistentiem iespējams iepazīties platformā Hugo.lv virtuālo asistentu katalogā.