Vispārīgi
Digitālās nedēļas reklāmas baneris uz oranža fona un virtuālo asistentu ikonām

13. un 14. maijā ikgadēji informatīvi izglītojošās kampaņas “Digitālā nedēļa 2024” ietvaros Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) kā viens no Digitālās nedēļas galvenajiem partneriem rīkoja tiešsaistes seminārus par mākslīgā intelekta nozīmi un izaicinājumiem, kā arī par valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv bāzētajiem virtuālajiem asistentiem un par virtuālo asistentu darbu nākotnes profesijas darba tirgus prognožu rīka kontekstā.

  • 13. maija vebinārā “Valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv – atbalsts iestādēm un iespējas iedzīvotājiem” tika stāstīts sīkāk par iespējām, ko iedzīvotājiem sniedz valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv; par mākslīgā intelekta praktisko pielietojumu valsts iestādēs, par iespējām, ko tas sniedz, un par to, kā izvairīties no dažādiem riskiem. Tika aktualizēta publiskā sektora tīmekļvietņu piekļūstamības direktīva, kā arī pieredzē dalījās Rīgas pašvaldības pārstāvji par pašvaldības tīmekļvietnes sarunbota RVA izveidi uz Hugo.lv piedāvāto tehnoloģiju bāzes.
Semināra ieraksts
  • 14. maija vebinārā “Virtuālo asistentu treneris – interesanta nākotnes profesija” pieredzē dalījās gan pirmā ar oficiālo amata nosaukumu sarunu botu trenere no Kultūras informācijas sistēmu centra, kā arī Valsts kancelejas un Lauku atbalsta dienesta pārstāves par iestāžu sarunbotiem Zintis un Ieva; tāpat tika stāstīts par Nodarbinātības valsts aģentūras izstrādāto darba tirgus prognožu rīku.
Semināra ieraksts

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv

Aija Kasemira

Projektu koordinatore
aija.kasemira [at] kis.gov.lv