Bibliotēkas

Ņemot vērā izsludināto ārkārtas situāciju un noteiktos ierobežojumus iedzīvotājiem, piedāvājam apkopotu informāciju par Kultūras informācijas sistēmu centra uzturētajiem kultūras resursiem, kuri bez maksas pieejami brīvpieejā tiešsaistē ikvienam interesentam no mājas datora.

Attēls

Plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā piedāvā 3td e-GRĀMATU bibliotēka vietnē www.3td.lv , kur šobrīd pieejamas izdevniecību “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards” un fantāzijas, fantastikas un šausmu literatūras apgāda “Prometejs” izdotie  literārie darbi. Šobrīd 3td bibliotēkā lasītājiem pieejamas 320 e-grāmatas tādās kategorijās kā vēsture, politika, praktiskā psiholoģija, biogrāfiskās grāmatas, uzņēmējdarbība, kriminālromāni, dāmu romāni, literatūra bērniem un jaunatnei, kā arī darbi jau pieminētajā fantāzijas un fantastikas žanrā. 3td e-GRĀMATU bibliotēka ik nedēļu tiek papildināta ar 3-9 jaunām grāmatām un arī turpmāk esam gatavi piedāvāt saviem lasītājiem jaunas literatūras papildinājumu 3td bibliotēkā. Lai kļūtu par 3td e-GRĀMATU bibliotēkas lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam. Tiem, kuri nav paspējuši par tādiem kļūt līdz šim, ārkārtas situācijas laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti.

Latvijas filmu portālā www.filmas.lv, kura saturu veido Nacionālais Kino centrs, savukārt brīvpieejā tiešsaistē no jebkura datora noskatāmas 204 Latvijā uzņemtas filmas, tai skaitā tādas Simtgades projekta ietvaros veidotās filmas kā “Astoņas zvaigznes” un “Ievainotais jātnieks”. Paralēli filmu skatīšanās iespējai portāla veidotāji sadaļā “Filmu katalogs” apmeklētājiem piedāvā iepazīties ar plašu, pārskatāmu un drošticamu informāciju par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada, kā arī par Latvijas kinorežisoriem, aktieriem un citām kino jomas personībām.

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio arhīvu ieraksti pieejami audiovizuālo ierakstu portālā www.Diva.lv, kas piedāvā daudzveidīgu raidījumu ierakstu kolekciju brīvpieejā no jebkura datora. Portāla apmeklētājiem ir iespēja noklausīties aizgājušo gadu vērtības no Latvijas Radio arhīva krājuma, kā piemēram, izcilus klasiskās un kora mūzikas ierakstus un kultūrizglītojošu raidījumu ierakstus par tādu spožu Latvijas kultūras personību daiļradi kā Gunārs Cilinskis un Velta Līne, Ērika Ferda, Lilita Bērziņa, Ēvalds Valters, Vera Singajevska, Jānis Kubilis, Ilze Vazdika, Raimonds Pauls un daudzi citi. Interesentiem ir pieejami arī radioteātrī iestudēto lugu fragmenti. Tāpat piedāvājam brīvpieejā sirsnīgas atmiņas raisošus Latvijas TV raidījumus, kā piemēram, “Reiz Runcis Renārs”, “Dabas grāmata”, kā arī viedokļu un kultūrizglītojošus raidījumus – “Tāda ir dzīve”, “Dvēsele ikdienā”, “Rīgai – 800”, “Savai zemītei” un citus.

Muzeju krājumi brīvpieejā tiešsaistē pieejami Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga publiskajā portālā www.nmkk.lv, kur iespējams apskatīt digitalizētā veidā Latvijas muzeju vērtības un iepazīties ar to aprakstiem. Portāla meklētājs piedāvā meklēt muzeju priekšmetus gan pēc nosaukumu, gan arī aplūkot katra muzeja piedāvāto digitalizēto krājumu. Tuvākajā laikā portāls nmkk.lv tiks papildināts ar jauniem 7600 muzeju priekšmetu attēliem.

Informācija kontaktiem:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente

Tālr. 67844902; mob. 29119713

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv