Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) šī gada aprīlī un maijā rīko mācību seminārus Latvijas muzeju speciālistiem, kuri strādā ar savā iestādē uzglabāto kultūras mantojumu un gatavo digitālos objektus publicēšanai tiešsaistē sabiedrības plašai pieejamībai.
2025. gada 16. aprīlī notika mācību seminārs par autortiesību likumdošanu un lietojumu. Semināru vadīja Kultūras ministrijas Autortiesību nodaļas vadītāja Ilona Pētersone, un tajā piedalījās 106 dalībnieki. Mācību laikā dalībnieki guva vispārīgu ieskatu autortiesību tematikā, noskaidrojot, ko likuma izpratnē vispār nozīmē autortiesību jēdziens. Tāpat I. Pētersone demonstrēja praktiskus piemērus, izskaidrojot, kā jārīkojas un kas jāņem vērā, lai autortiesības būtu ievērotas un netiktu pārkāptas. Noslēgumā dalībnieki saņēma detalizētas atbildes uz jautājumiem, kurus bija iespējams sagatavot un iesniegt jau iepriekš.
- 29. aprīlī plkst. 10.00 – 11.30 notiks tiešsaistes seminārs par Atsauces datu sistēmu (ATS); ko vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu pārvaldības attīstības vadītājs Matīss Bolšteins un autoritatīvo datu eksperte Jogita Sauka.
- 7. maijā plkst. 10.00 – 12.00 notiks tiešsaistes seminārs par Autortiesību pārvaldības un licencēšanas informācijas sistēmu (APLIS) un tās piedāvāto metodoloģiju, lai aprēķinātu kultūras un atmiņas iestāžu krājumos glabāto objektu autortiesības. Semināru vadīs KISC Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu pārvaldības procesu vadītāja Inta Miklūna-Žukeviča.
Lai piedalītos mācību semināros, ir jāaizpilda pieteikšanās anketa.
Ja dalībniekiem ir nepieciešams, iespējams apliecinājumu par dalību šajās mācībās. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar KISC mācību projektu koordinatori Aiju Kasemiru.
Kultūras informācijas sistēmu centrs kā Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga (NMKK) uzturētājs aktīvi strādā pie NMKK lietotāju izglītošanas, piedāvājot dažādas mācības par muzeju priekšmetu aprakstu veidošanu NMKK portālā, par autortiesību izpratni un likumam atbilstošu lietojumu, kā arī par citiem ar kultūras mantojuma digitalizāciju saistītiem jautājumiem, lai veicinātu manojuma iestāžu speciālistu zināšanu apmaiņu un profesionālo izaugsmi.